Ср. 29 Травня 2024

Ліки проти COVID-19 виявилися небезпечними

Команда британських вчених під час дослідження Heal-Covid виявила, що препарат апіксабан, що розріджує кров, який широко призначається в лікарнях Національної служби охорони здоров’я для лікування середньої та важкої форми Covid-19, може викликати небезпечну кровотечу і не покращує прогноз, повідомляють Факти.

Отримані дані дали підставу вченим звернутися до медиків із закликом припинити радити людям приймати апіксабан, тому що це може мати серйозні побічні ефекти.

– Результати показують, що препарат, який зазвичай вважається корисним втручанням на післягоспітальному етапі, насправді неефективний, люди або вмирають, або їх знову госпіталізують, – заявила керівник дослідження професор Шарлотта Саммерс.

За її словами, це відкриття є важливим, оскільки воно запобіжить непотрібній шкоді людям без будь-якої користі.

Повідомляється, що лікарі в спробі знайти ефективні методи лікування Covid-19, сподівалися, що препарат знизить ризик утворення тромбів у людей, розріджуючи їхню кров.

Однак під час випробування, проведеного експертами з Адденбрукського та Кембриджського університетів, деякі з 402 учасників, які отримували препарат, мали серйозні кровотечі.


Залишити коментар