Стало відомо скільки може коштувати гречка у листопаді

Із надходженням зерна нового врожаю в Україні знижуватиметься ціна на гречку. Зокрема, вже у листопаді кілограм цієї крупи може коштувати близько 50 гривень, вважає головний редактор відділу економічної інформації Укрінформу Оксана Поліщук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«За півтора-два місяці надійде новий урожай. І вже у листопаді ми можемо побачити іншу ціну на гречку. З огляду на низку факторів, можна спрогнозувати, що вона коштуватиме близько 45-50 грн за кілограм. Нижчою ціна навряд чи буде, адже досі працюють інфляційні чинники. Тобто, чим швидше новий врожай дійде до полиць, тим швидше впаде ціна», — зазначила експерт.

Вона уточнила, що цьогоріч уперше за останні 10 років Україна може вийти на врожай, який у півтора раза перевищує обсяг внутрішнього споживання, а також сформувати стратегічний запас. Зокрема, вже намолочено близько 60 тисяч тонн цієї культури з 35-40% від усіх посівних площ.

«Вже до весни складеться певна цінова динаміка в торгових мережах, за допомогою яких аграрії орієнтуватимуться та плануватимуть свої посіви на наступний рік. Якщо ціна зберігатиметься висока, звісно, вони сіятимуть багато, якщо ні — менше», — додала Поліщук.


Залишити коментар