Сб. 21 Грудня 2024

Енергія та здоров’я: топ найкорисніших продуктів у раціоні

Витривалість та сила організму криється в тому, що ми їмо. Варто підбирати харчі так, аби вони забезпечували потреби людини в необхідних вітамінах та мікроелементах.

Експерти видання Healthline склали перелік найкорисніших продуктів, які можуть стати основою будь-якої дієти.

Більшість у цьому списку – фрукти та ягоди. Вони солодкі, багаті на вітаміни та їх можна їсти сирими без будь-якої термічної обробки.

Не відмовляйтеся від яблук, авокадо, банана, чорниці, апельсина та полуниці, а також вишні, винограду, грейпфрута, ківі, лимонів, манго, дині, оливок, персиків, ананасів, слив та малини.

Наступний пункт у списку – яйця. Вони є важливою частиною раціону кожної людини.

Далі йде м’ясо. Цей продукт повинен бути свіжим. Ви повинні вибирати певні види, які забезпечуватимуть поживні речовини. До таких належать: нежирна яловичина, куряча грудка, баранина (ягнятина).

Список включає горіхи та насіння, оскільки вони можуть допомогти вам схуднути. Незважаючи на високий вміст жиру та калорій, вони багаті на магній та вітамін Е.  Чудовим перекусом протягом дня може стати мигдаль, насіння чіа, кокос, горіхи макадамія, волоський горіх.

Жодна дієта не обходиться без овочів, оскільки вони забезпечують потужне джерело поживних речовин. Їсти їх потрібно багато та щодня. Для різноманіття можете вживати: спаржу, картоплю, перець, брокколі, моркву, цвітну капусту, огірок, часник, капусту кале, цибулю, помідор.  Також включайте в раціон: артишоки, брюссельську капусту, білокачанну капусту, селеру, баклажани, цибулю-порей, салат, гриби, редис, гарбуз, мангольд, ріпу і кабачки.

Риба та морепродукти повинні бути на столі принаймні раз на тиждень. Лосось, сардина, молюски, креветка, форель чи тунець – містять жирні кислоти омега-3 та йод, необхідні для здоров’я людини.

Крупи та зерна також повинні входити в раціон, але у невеликій кількості, оскільки це вуглеводи. Експерти радять вживати коричневий рис, овес та лободу.

Як не дивно, але в раціоні повинен бути хліб. Проте потрібно обирати здорові сорти хліба, наприклад, єзекіїльський хліб (з органічно пророслих цільних зерен) або домашній хліб з низьким вмістом вуглеводів.

Бобові – відмінне рослинне джерело білка. Але візьміть у звичку замочувати перед вживанням, щоб позбутися від антинутрієнтів. Зелена квасоля, квасоля, сочевиця та арахіс також можуть стати чудовим перекусом.

Фахівці радять вибирати з молочних продуктів сир, незбиране молоко та йогурт.

Корисні жири та олія містяться у маслі від корів трав’яного прикорму, кокосовому маслі та оливковій олії першого холодного віджиму.

 


Залишити коментар