Подорожчання буряків в Україні спричинило постачання імпортної продукції

Подорожчання буряків в Україні спричинило постачання імпортної продукції

У спробі таки зірвати «буряковий джек-пот», цього тижня українські фермери почали швидко підвищувати ціни на столові буряки, повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише Agro Review. Однак підвищення цін не пройшло непоміченим, і зростання цін на буряки за високого попиту відразу спровокувало імпорт. Вже цього тижня на українському ринку з’явилися перші партії столових буряків із сусідньої Польщі.

За даними щоденного моніторингу проекту, за тиждень ціни на столові буряки зросли в середньому в півтора рази, і сьогодні українські фермери готові відвантажувати цей коренеплід не дешевше за 9-12 грн/кг ($0,34-0,45/кг). Таке стрімке зростання цін учасники ринку пояснюють досить обмеженою пропозицією даної продукції на ринку — адже багато хто заклав буряки в надії продати її за максимальну ціну навесні і поки не готові відкривати сховища для овочів, щоб не упустити можливість зірвати великий куш.

На таку ситуацію миттєво відреагували трейдери, які на цьому тижні розпочали постачання в Україну польських буряків. На сьогоднішній день обсяги цієї продукції невеликі, а відпускні ціни на імпортні буряки озвучуються в діапазоні 8,00-8,50 грн/кг ($0,30-0,32/кг). Тобто. імпортні буряки, за такого рівня цін, виявляються конкурентними з українською за ціною та якістю, а отже надії на різке зростання цін навесні можуть і не виправдатися.

На даний момент столові буряки в українських господарствах коштують у середньому в 3,3 рази дорожче, ніж наприкінці листопада 2020 року. При цьому, якщо українські фермери й надалі утримуватимуться від продажу буряків, більшість ключових гравців ринку не виключають, що імпорт цього коренеплоду з Польщі може різко зрости вже наступного тижня.


Залишити коментар