Вершкове масло вкотре додасть у ціні
Нд. 22 Травня 2022

Вершкове масло вкотре додасть у ціні

Здорожчає як у світі, так і в Україні. До січня ціни на вершкове масло зростуть на 15%. Загалом з початку року вартість продуктів збільшилася на третину.

Зростання цін на вершкове масло у світі зумовлене високим попитом на сировину з боку трейдерів. Однак в Україні вартість кінцевого продукту зростає повільніше, ніж на інших ринках.

Про це Delo.ua розповів директор Infagro Василь Вінтоняк, пише MilkUA.info.

За словами експерта, зараз ціни на вершкове масло є найвищими за останні роки. Така тенденція пов’язана із зростанням вартості сировини та через рекордні ціни на газ, які за останні два місяці спостерігалися у світі.

Щодо імпорту та експорту вершкового масла, то в Україні зараз спостерігається баланс, де близько 10 тисяч тонн Україна відправляє на експорт і приблизно такі ж обсяги імпортує. За попередньою оцінкою Василя Вінтоняка, цей рік Україна може закінчити з вищими показниками експорту, до 11 тисяч тонн: «Кілька років тому ми експортували масло до ЄС, але зараз переважно продаємо у пострадянські країни, такі як Казахстан, Вірменія, Молдова, Грузія . Три роки тому Україна експортувала до 30 тисяч тонн за рік, але зараз у нас уже немає таких обсягів молока, щоб виготовити стільки масла та продати його».


Залишити коментар