Фермерам розповіли, які мінеральні добрива не слід вносити восени
Вт. 17 Травня 2022

Фермерам розповіли, які мінеральні добрива не слід вносити восени

При внесенні мінеральних добрив необхідно чітко розуміти їх властивості. Так, нітратні форми добрив ніколи не застосовують з осені, щоб дощі не вимили його. Про це розповіла засновниця лабораторії «Агротест», кандидатка хімічних наук Катерина Губіна в матеріалі для Kurkul.com.

Нітрат має здатність до вимивання в більш глибинні ґрунтові шари, оскільки ця група добрив є максимально розчинними солями, якщо поглянути на таблицю розчинності. Ґрунт умовно має негативний заряд, тому частка, яка має позитивний заряд, буде утримуватись, а частка з негативним зарядом буде вимиватися.

«До прикладу, якщо амонійну селітру внести в ґрунт у дощовий період, то нітрат амонію дисоціює на катіон амонію NH4+ і нітрат NO3-. Нітрат не буде затримуватися в ґрунті, оскільки негативні заряди не взаємодіють, тож буде відбуватися вимивання. А от амоній буде затримуватися», — пояснила експертка.

Також Катерина Губіна наголосила, що якщо ґрунту все-таки потрібні нітратні добрива, то дозу потрібно ділити. Для озимої пшениці зазвичай кількість добрив ділять на 3 частини, з яких основну дають восени, іншу — перед зимою, а найменша частина за потреби вноситься незадовго до збирання по листу для підвищення якості зерна.


Залишити коментар