Ціни знову підскочать: українцям порадили запастися деякими харчами
Пт. 19 Серпня 2022

Ціни знову підскочать: українцям порадили запастися деякими харчами

Невдовзі в Україні знову подорожчають харчі. Так, поки невідомо наскільки зросте вартість овочів і фруктів – аграрії ще збирають врожай. Проте спеціалісти вже переконані: українцям варто запастися цукром і соняшниковою олією. Ціни на ці продукти не будуть стабільними.

Чим варто запасатися вже тепер, щоб заощадити, дізнавалися “Сьогодні”.

Рекордсмени цього літа – цукор і соняшникова олія. Посмажити млинці стане на 90% дорожче, ніж минулого року. Захмарні ціни на олію – а це 70 гривень за літр. Експерти це пояснюють попитом на соняшник у світі.

“Якщо олія піднялася на західних ринках – в Туреччині, на наших ринках Євросоюзу і в інших регіонах – то підприємцям, які виробляють масло, невигідно її продавати за нижчими цінами на внутрішньому ринку, ніж вони можуть продати на експорт. Тобто головна причина – це зовнішнє подорожчання”, – пояснює економіст Євген Невмержицький.

Не інакше як “білим золотом” тепер варто називати цукор. Найбільше ціна виросла в останні тижні, коли почався сезон консервацій. Ну і цим, звісно, на думку експертів, скористалися виробники.

З вересня продукти знову зростуть у ціні. І якщо на цукор і олію ціна не зміниться, на 20% можуть подорожчати м’ясо, молоко і яйця. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від нових врожаїв і погоди.

Як зізнаються українці, є і своя економія – не дивлячись на ціни, їсти менше не стали, зате шукають знижки і акційні пропозиції.

Холодна весна, погодні умови, транспортні витрати і подорожчання продовольства в усьому світі – так економісти пояснюють ситуацію з продуктами в Україні.


Залишити коментар