В Україні виростили ягоду жимолості з рекордною вагою

В Україні виростили ягоду жимолості з рекордною вагою

На Вінниччині вдалося виростити рекордно велику ягоду жимолості – вагою 6,57 г. На підприємстві ТОВ ФРУТЕК, де встановили рекорд, зазначили, що це, ймовірно, найбільша така ягода у світі, повідомляє SEEDS.

Йдеться про жимолость сорту Бореал Б’юті (канадійська селекція). Навіть сам селекціонер сорту, Роберт Борс, визнав успіхи українських виробників у вирощуванні ягоди, оскільки на дослідних полях в Канаді вдавалося вирощувати таку жимолость максимальною вагою 3,7 г. Середня ж вага ягід на плантації зазвичай становить 2,6 г.

Компанія ФРУТЕК вирощує більш ніж 25 сортів жимолості. Ягоду сорту Бореал Б’юті в господарстві називають найбільш продуктивною. Середня її врожайність зараз становить 3,5 кілограма з куща, тобто 12 тонн з гектара. Але це лише третій рік після висаджування культури. Надалі урожайність жимолості зростатиме, адже найвищої продуктивності ягода досягає на п’ятий або шостий рік після закладення плантації.

Серед усіх сортів ягід, які вирощують в Україні для продажу, жимолость є однією з найкорисніших, адже містить найбільше антиоксидантів. Наприклад, фенольних сполук у ягоді майже вдвічі більше, ніж у лохині. Такі дані було опубліковано Інститутом садівництва НААН України.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)