Ціни на яблука рекордно знизилися
Пт. 24 Вересня 2021

Ціни на яблука рекордно знизилися

На початку липня роздрібні ціни на свіже яблуко стандартної якості коливалося від 21 до 25 грн/кг за найдоступніші позиції, тоді як торік яблуко в цей час продавали по 47-54 грн / кг. Тобто роком раніше український споживач платив за свіже яблуко в цей час в 2,2 рази дорожче.

Аудит відділів свіжих овочів і фруктів супермаркетів України, що проводиться кілька разів на рік командою EastFruit, демонструє, що на початку липня 2021 року найбільш різке зниження цін серед основних товарних позицій зазначалося по свіжому яблуку.

Цікаво, що торік українського яблука на полицях супермаркетів на початку липня вже практично не було, а в цьому році продається переважно українська продукція. Ще більш показовим є те, що очікування учасників ринку були абсолютно протилежними – вони очікували, що ціни в сезоні 2020/21, який триває з серпня по липень включно, будуть значно вищими, ніж роком раніше. Хоча команда EastFruit в своїх прогнозах попереджала про загрозу зниження ціни на яблуко під час онлайн-конференції «Яблучні прогнози».

Внаслідок неправильної оцінки ринку українські садівники не змогли продати яблуко в той період, коли попит на нього був високий. Зараз на ринку великий вибір сезонних кісточкових фруктів і широкий асортимент ягід, тому попит на яблуко невисокий. Щоб хоч якось стимулювати продажі, садівники змушені знижувати ціну на яблуко, яке і так вже майже в три рази дешевше, наприклад, від суниці садової та дешевше від всіх інших видів фруктів.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)