Озвучено ціну на перші херсонські кавуни

Озвучено ціну на перші херсонські кавуни

На поточному тижні на українському ринку в продаж надійшли перші партії кавунів ранніх сортів, повідомляють аналітики проекту EastFruit. За інформацією виробників, сезон кавунів цього року почався майже на 2 тижні пізніше, ніж торік, через несприятливі погодні умови.

Також фермери повідомляють, що дощ і град навесні завдали істотної шкоди врожаю даних баштанних. При цьому деяким виробникам навіть довелося заново пересівати площі під кавунами.

На сьогоднішній день реалізацію кавунів ведуть поодинокі виробники з Херсонської області. Ціни на перші партії кавунів озвучуються на рівні 9-12 грн /кг ($ 0,33-0,44/кг), що в середньому в 2,7 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Розпочати сезон з настільки високих цін українським баштанниками дозволила обмежена пропозиція даної продукції на ринку. Для порівняння: в 10 числах липня минулого року ціна на кавуни в Україні варіювалася в діапазоні 3-5 грн/кг ($ 0,11-0,18/кг), але при цьому пропозиція даних баштанних була більш ніж достатнім, і ціни інтенсивно знижувалися .

У поточному сезоні більш масово вийти на ринок з місцевими кавунами виробники планують після 20 липня. Як правило, пік сезону ґрунтового кавуна в Україні припадає на середину серпня і тоді ціни в даному сегменті починають різко знижуватися. У поточному сезоні виробники планують утримувати ціни на досить високому рівні, оскільки баштан довелося пересівати, тому на сьогоднішній день досить складно сказати, коли в Україні почнеться пік масових поставок кавуна з відкритого ґрунту.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)