Озвучено причини, які вплинули на вартість пшениці та ячменю

Озвучено причини, які вплинули на вартість пшениці та ячменю

Наразі більшість експертів сходяться з USDA на думці, що Україна в 2021/22 МР збере рекордний урожай пшениці – 29,5 млн. тонн проти 25,42 млн. тонн в минулому році і попереднього рекорду в 29,17 млн. тонн в 2019/20 МР. Про це інформують у Телеграм-каналі Refinitiv Agriculture.

На відміну від минулого року, початок сезону-2021/22 ознаменувався зниженням цін на пшеницю і ячмінь після старту збиральної кампанії.

Найбільший вплив чинився на ячмінь: зниження склало близько $ 40/тонну з 25 червня по 5 липня – до $ 197/ тонну FOB Бердянськ з поставкою на початку серпня. Що стосується пшениці, збирання якої стартувало приблизно на тиждень пізніше, ніж ячменю, то поки її ціна знизилася на $ 17-20/тонну і склала $ 219/тонну на 11,5% протеїн і $ 223/тонну на 12,5% протеїн FOB Бердянськ з постачанням в серпні.

Тим часом щодо ячменю червневий прогноз USDA також продемонстрував досить високі очікування для України в розмірі 9,1 млн. тонн проти 7,97 млн. Тонн в минулому неврожайного року.

У той же час, аналітики АПК-Інформ на поточному тижні висловили стурбованість щодо «вилягання» посівів пшениці і ячменю через зливи в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській і Донецькій областях. На цих територіях розташовано близько 3,2 млн. га пшениці і 1,4 млн. га ячменю, що становить близько 46% і 57% від загальних посівних площ зазначених зернових в Україні.

Прогноз погоди показує дощі в найближчі дні, що може стримувати хід збирання і обмежити цінові втрати в сегменті.

Якщо порівнювати ціни з аналогічним періодом минулого року, то вони в цьому сезоні все ще вище: для пшениці – на $ 24- $ 28 / тонну, для ячменю – на $ 31 / тонну.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)