Вартість курятини може різко зрости
Сб. 25 Вересня 2021

Вартість курятини може різко зрости

Ціни на курятину і яйця можуть зрости. За м’ясо птиці доведеться викласти на 30% більше грошей, а за яйця – 25%. Зміни може спровокувати ухвалення законопроекту №5600. Документ передбачає сплату податків згідно нового механізму. Про це заявляють працівники птахофабрик. Про це пише видання “Agro Review” з посиланням на “AgroPortal”.

“За останні 12 місяців за рахунок подорожчання кормів, які у структурі собівартості м’яса птиці та яєць складають 60-65%, м’ясо птиці зросло на 20-25%. Ба більше, ціна на куряче філе перевищила межу в 100 грн за 1 кг, а вартість десятка яєць за аналогічний період майже подвоїлася, сягнувши 30 грн у січні-лютому”, – заявив виконавчий директор асоціації “Союз птахівників України” Сергій Карпенко.

За підрахунками асоціації, враховуючи зростання вартості комбікорму разом зі збільшенням цін на зерно, ухвалення законопроєкту, який посилить податкове навантаження на агровиробників, можна очікувати, що в результаті ціна на м’ясо птиці різко зросте.

Зокрема, виробники прогнозують, що до кінця року українці будуть купувати курячі тушки за 72 грн/кг (в грудні 2020 року – 55,96 грн/кг), куряче філе коштуватиме 115 грн/кг (в грудні – 91,71 грн/кг), а десяток яєць – 35 грн (у грудні – 27,48 грн).


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)