Як боротися з хворобами персика: поради садівника
Пн. 25 Жовтня 2021

Як боротися з хворобами персика: поради садівника

Холодна погода навесні спровокувала активізацію хвороб у персиків. Як правило, садівники відзначають виникнення моніліозу, камедетечу, дірчастої плямистості, кучерявості листя й інших. Боротися з такими хворобами персиків можна і треба.

Про це в колонці на AgroTimes повідомив відомий спеціаліст з вирощування персика Олександр Дядюра з Кривого Рогу на Дніпропетровщині.

Щоб уникнути їх після цвітіння і в період вегетації, на думку садівника, важливо обробляти дерева фунгіцидами Делан, Скор, Топаз, Топсин М, а також біопрепаратами Гаупсин і Трихофіт. Бордоську рідину під час вегетації застосовувати не можна.

«Я працюю препаратами Гаупсин і Трихофіт вже 18 років, і весь цей час не знаю, що таке грибні хвороби. Вони нетоксичні для людини, тварин, риб і бджіл. Не накопичуються в рослинах і ґрунті. Не впливають на смак вирощуваної продукції», – зазначив він.

Садівник порадив купувати ці препарати у виробника, бо вони мають термін придатності від 6 до 9 міс.

«Від моніліозу, або сірої плодової гнилі я виробив таку схему захисту. Відразу після цвітіння дерева обробляю двома препаратами в баковій суміші. З інсектицидів використовую Золон, з фунгіцидів — Хорус. На початку вегетації дерева обробляю Гаупсином і Трихофітом у баковій суміші від грибних хвороб, чергуючи їх з інсектицидами», – поділився Олександр Дядюра.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)