Ухвалили документ, який знизить ризики захворювань риб в українських водоймах

Ухвалили документ, який знизить ризики захворювань риб в українських водоймах

Мінекономіки продовжує впроваджувати європейські та міжнародні підходи у питанні боротьби з небезпечними хворобами тварин. 18 червня 2021 року Мін’юст зареєстрував наказ від 29 квітня 2021 року № 895-21 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів щодо здоров’я риб». Про це йдеться на сайті відомства.

Документ визначає порядок здійснення заходів з профілактики, діагностики, повідомлення про підозру та виникнення, ліквідації інфекційних захворювань риб, а саме:

1. інфекційного гематопоетичного некрозу риб;

2. вірусної геморагічної септицемії риб;

3. інфекційної анемії лососевих.

Наказом передбачено застосування кращих світових практик щодо запобігання та боротьби з зазначеними захворюваннями риб відповідно до процедур, які застосовуються у країнах-членах ЄС, а також рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ).

Прийняття та реалізація положень зазначених документів сприятимуть:

  1. зниженню ризиків виникнення та розповсюдження захворювань риб на території України;
  2. своєчасному інформуванню відповідальних органів влади у разі виникненні захворювань риб на території України;
  3. встановленню зрозумілого порядку дій для всіх рівнів органів влади, а також порядку взаємодії між органами влади та утримувачами риби, у разі виникнення захворювань риби.
    Це забезпечить додатковий захист тварин від ризику їх інфікування небезпечними хворобами, що дозволить уникнути фінансових збитків як державі, так і підприємцям.

Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)