Бізнес на ехінацеї може приносити українцям значні прибутки

Вирощування ехінацеї – досить прибуткова справа. Ця лікарська рослина допомагає у лікуванні багатьох хвороб, має протимікробну, противірусну дію. Їй підходять кліматичні умови, тому її вирощуванням можуть зайнятися власники невеликих земельних ділянок, пише SEEDS.

Середня сума інвестицій у вирощування ехінацеї складає близько 85 тис. гривень на гектар. Утім, чистий прибуток з продажів культури з такої площі складає 170 тис. гривень. Таким чином, рентабельність виробництва може перевищувати 200%.

Як зазначили в Департаменті розвитку промисловості та агропромислового розвитку Хмельницької ОДА, ехінацея віддає перевагу сонячним місцям. Висаджують рослини в кінці весни, на відстані 50-60 см одна від одної.

Для швидкого і якісного зростання цій унікальній рослині необхідний поживний, багатий органічними речовинами ґрунт і хороший полив, особливо у спекотні, вітряні дні і під час сильних засух.

Дуже корисна для рослини і щорічне підживлення компостом. В кінці весни – на початку літа раз в 30-40 днів в воду для поливу додають комплексне мінеральне добриво (20 г на відро). Восени, після повного зрізання стебел, ехінацею мульчують щедрим шаром садового компосту.

Попит на ехінацею зростає з кожним роком.


Залишити коментар