Як ефективно внести рідкі комплексні добрива: поради експертів

Як ефективно внести рідкі комплексні добрива: поради експертів

Рідкі комплексні добрива завойовують серед агрономів все більшу популярність. Їх все частіше застосовують через зміну клімату у посушливих регіонах. Норму внесення РКД вираховують зважаючи на багато чинників, зокрема вміст доступної вологи, особливостей рослин і ґрунту тощо.

Про це пише “AgroTimes” з посиланням на The Ukrainian Farmer.

Рідкі комплексні добрива призначені для:

  • локально-ґрунтового внесення (найефективніший метод) стрічковим методом (за американською технологією 5 × 5 см чи її підвидів) і внесенням у посівне ложе (методом Рор-Up).

Глибина внесення залежить від типу ґрунтів і культури. Ґрунтові інжектори дозволяють проводити позакореневе внесення РКД під час проведення міжрядного обробітку ґрунту (дискування чи культивації на 10–15 см);

  • суцільно-поверхневого внесення, яке застосовують на етапі передпосівного обробітку, на ґрунтах, що потребують відновлення позитивного балансу вмісту рухомих фосфатів, а також на культурах суцільного висіву.

Обов’язковою умовою такого типу внесення є загортання добрив у ґрунт.

Стрічково-поверхневе внесення може застосовуватися також під час підживлення, воно є доцільним у разі застосування азотно-фосфорних РКД;

  • позакореневого (фоліарного) внесення: РКД застосовують у низьких концентраціях спільно з комплексом інших діючих речовин, біостимуляторів і агрохімікатів.

Норма внесення й склад суміші для листкового живлення залежить від очікуваних результатів.

Загалом норма внесення РКД залежить від запланованої врожайності, вмісту доступної вологи, біологічних особливостей рослин і вмісту фосфору в ґрунтах.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)