Через податкові зміни постраждають дрібні та середні птахівники
Вт. 22 Червня 2021

Через податкові зміни постраждають дрібні та середні птахівники

Міністерство фінансів України ініціює збільшення податків для агросектору. Зокрема, Мінфін передбачив в пакеті податкових ініціатив виключити із 4-ї групи спрощеної системи оподаткування ЄП виробників м’яса птиці та яєць. Про це повідомляє Kurkul.com.

Як прокоментували ці зміни у компанії МХП, у вже оприлюдненому законопроєкті №5600 містяться ознаки дискримінації. Вбачається різне ставлення до окремих видів с/г діяльності, у порівнянні з усією індустрією.

«Найперше, це дискримінаційна норма проти всієї галузі птахівництва: розведення та вирощування курей, індиків, качок, гусей, перепелів і страусів, одержування яєць птиці тощо», — зазначили в МХП.

З точки зору очікуваного ефекту фінансової політики держави, в холдингу вбачають наступні сценарії розвитку подій:

Податок на прибуток платити до держбюджету не будуть.

«І мова тут не про штучно занижені фінансові результати, а про відсутність прибутків у більшості виробників птахівництва за результатами 2020 р. Переконані, 2021 р. не стане виключенням, враховуючи шалене зростання собівартості кормів і наслідки «коронакризи». Тому, очевидно, що в результаті таких законодавчих ініціатив Кабмін у підсумку отримає не приріст податку на прибуток, а зменшення надходжень у місцеві бюджети громад», — пояснили в МХП.

Подальше зростання цін на харчі.

«З початку 2021 р. значно здорожчали: олія, цукор, гречка, яйця, м’ясо та інші харчі. І у випадку прийняття запропонованих змін, зростуть ще більше, адже в проєкті закону передбачається змінити підходи до оподаткування не лише виробників продукції птахівництва, а і, якщо уважно проаналізувати, для всіх малих та середніх сільськогосподарських виробників. Але однозначно «подвійний удар» буде завдано галузі птахівництва, що стане наслідком подальшого зростання цін на м’ясо курятини та яйця — на сьогодні найдоступнішу для всіх верств населення продукцію тваринництва», — додали в агрохолдингу.

Як зазначається, за 2017-2020 рр. Групою компаній МХП було сплачено до бюджетів всіх рівнів 15,78 млрд грн податків. Щорічно МХП є найбільшим платником податків серед усіх компаній агросектору України.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)