Сезон кліщів: як захистити худобу

Останніми роками люди все частіше скаржаться на активність кліщів. Допікають паразити і худобі. Захистити тварин від кровопивць можна різними способами, пише “Порадниця”. Пропонуємо вам кілька перевірених методів порятунку худоби від кліщів. 

  1. Розчин дьогтю з олією в пропорції 1:10. Його наносять смужками на тіло корови чи коня, не втираючи в шкіру.
  2. Розчин олії та шампуню в пропорції 2:1 та настої трав, що мають сильний запах – м’ята, полин, пижмо. Засоби придатні для обробки всього тіла худоби.

Не можна сказати, що боротьба з кліщами народними методами неефективна. Однак проводити обробку худоби доведеться часто, оскільки вони мають короткострокову дію.

Михайло Власенко, ветеринарний фельдшер із Сосниці, що на Чернігівщині, не рекомендує самостійно призначати та застосовувати аптечні засоби для обробки тварин.

– Звичайно, у ветаптеках є різні препарати інсектицидно-репелентної дії. Але перед їх застосуванням обов’язково потрібно порадитися з кваліфікованими ветлікарями, які є в кожному районі. Бо, наприклад, є деякі засоби, після обробки корів якими не можна пити їхнє молоко кілька днів. Також при обробці телят і лошат варто правильно вирахувати безпечну дозу препарату, аби не нашкодити. Тому раджу щоденно оглядати свою худобу, а в разі необхідності неодмінно консультуватися з ветлікарями.


Залишити коментар