Сб. 15 Червня 2024

В Україні різко здешевіли огірки

У південних регіонах України різко знизилися ціни на огірки. Така ситуація спровокувала здешевлення огірків і в інших областях країни. Виробники сподіваються, що погіршення погодних умов стане приводом для здорожчання огірків. Про це інформує “Агробізнес Сьогодні”.

«Не рятує ситуацію і той факт, що на цей момент практично всі стаціонарні тепличні комбінати завершують сезон реалізації огірка. На ринок в основному надходить продукція з літніх теплиць, пропозиція якої, проте, явно переважає над реальним попитом в даному сегменті», – йдеться в повідомленні.

За даними аналітиків, зараз виробникам південних областей насилу вдається реалізовувати огірок з літніх теплиць по 3-8 грн за кг ($0,11-0,29 за кг), що в середньому на 60% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Ціни на нестандартний огірок уже впали до 1-2 грн за кг ($0,04-0,07 за кг).

Дана ситуація змушує і тепличні комбінати знижувати ціни на свою продукцію. Так, на даний момент стаціонарні комбінати в центральних і західних областях України вже реалізують тепличні огірки в діапазоні 8-12 грн за кг ($0,29-0,44 за кг), що в середньому на 22% дешевше, ніж тижнем раніше. У південних областях України ціни на дану продукцію вже впали до 4-7 грн за кг ($0,15-0,25 за кг).

Ця непроста ситуація ускладнюється ще й тим, що на ринку зараз достатньо багато некондиційного огірка, продати який навіть за мінімальними цінами досить проблематично. У підсумку на даний момент огірок в Україні вже коштує в середньому в 1,6 рази дешевше, ніж в першій половині червня 2020 року.

Однак, виробники очікують, що через погіршення погодних умов, які спостерігаються практично у всіх регіонах України, незабаром в даному сегменті може відновитися зростання цін. Оскільки великі стаціонарні комбінати зараз проводять зачистку поточного обороту огірка, а різке похолодання дещо зменшить пропозицію даної продукції з літніх теплиць.


Залишити коментар