Чому яйця в Україні не подешевшають
Ср. 23 Червня 2021

Чому яйця в Україні не подешевшають

Високі ціни на яйця, які спостерігалися в Україні у грудні 2020 року, через подорожчання кормової сировини, найімовірніше, залишаться на тому ж рівні, або ж іще зростуть.

Про це повідомили в Асоціації тваринників України.

«Оскільки кінець 2020-го сколихнув кормовиробників нестабільністю ринку сировини, стрімким ростом цін зернових (кукурудза, пшениця) та білкових (шрот/макуха сої та соняшника) на фоні їх дефіциту, це стало причиною здорожчання і комбікормів, які займають до 70-75% собівартості виробництва продукції», – каже Ірина Бойко, експертка із птахівництва Асоціації тваринників України та компанії AVA Group.

Вона зауважила, що на фоні цих обставин фермери «бояться», що невистачить корму: деякі виробники скорочують поголів’я птиці, а деякі – навіть вимушені закриватися, щоб перечекати непередбачувані коливання.

На кінець грудня 2020 року собівартість виробництва яєць на підприємствах коливається в межах 22 грн/10 шт., а кінцева ціна на полицях споживачів – від 30 грн/10шт.

«Питання, як зміниться ціна у січні 2021? Жоден виробник не має чіткої відповіді. Після новорічних свят попит споживачів знизиться, а от ціна на яйця, найімовірніше, збільшиться, у зв’язку з поступовим скороченням поголів’я птиці та продовженням зростання цін на ринку сировини», – прогнозує експертка.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)