Аргентинські науковці знайшли спосіб керувати бджолами, підвищуючи врожай

Аргентинські науковці знайшли спосіб керувати бджолами, підвищуючи врожай

Вчені з Університету Буенос-Айресу, Аргентина, виявили, що медоносні бджоли, як і собаки-шукачі, досить непогано розпізнають запахи.

Зараз команда сподівається, що це допоможе зробити бджіл більш ефективними в процесі запилення конкретних культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на euronews.com.

Колонії медоносних бджіл давали їжу, яка мала синтетичний запах, що імітує аромат соняшнику. Потім було встановлено, що ці бджоли частіше відвідували соняшник і це в свою чергу призвело до помітного збільшення обсягів виробництва. Такі висновки можуть стати гарною новиною для багатьох аграріїв, які покладаються на запилення.

«Ми показуємо, що в колонії можна налаштувати медоносних бджіл на запах конкретної культури, і цей досвід змінює їх поведінку», — говорить науковець Вальтер Фаріна, керівник дослідження.

За його словами, медоносна бджола ніколи не забуває запахи.

«Найдивовижнішим та найбільш значущим результатом є те, що у бджіл виробляється досить стійке бажання летіти на цільову культуру, що сприяє значному збільшенню врожайності», — відзначив пан Вальтер.

Фаріна та його команда не вперше роблять значне відкриття про бджіл. Раніше дослідники виявили, що медоносні бджоли здатні створити довгострокові, стійкі спогади, пов’язані з запахами їжі, яку вони зустрічали в гнізді. Потім ці спогади вплинули на вибір бджіл щодо того, які культури вони відвідають у майбутньому.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)