Пт. 1 Березня 2024

Стало відомо чому пересох водоспад “Веселун” під Запоріжжям

Майже два місяці водоспад неподалік села Кінські Роздори, на Пологівщині, був місцем масового паломництва туристів. Сюди їхали відпочиваючі з різних кутків області і не тільки.

Повідомляє SEEDS.org.ua  за інформацією Телеканал TV5.

Місцеві прозвали цей водоспад “Веселун”. Чому саме так, історія не розповідає, втім, вже днями водоспад, який у травні ожив після 10 років засухи, знову пересох. Староста села розповів, чому так.

На жаль, спад явище сезонне і його потоки залежать від рівня води у місцевій дамбі. Тож, туристи, які навідалися у цю місцину днями залишилися розчарованими.

Річка Конка, яка тече через село, наповнює приватне водосховище, і якщо за певних умов рівень води в ньому піднімається, так і утворюється водограй. Раніше рівень води у ставі був вищий, тому спад не був явищем, що виникає рідко.

Рівень води у водосховищі через спеку знизився, у зв’язку з чим, водоспад вщух. Тим, хто не встиг відвідати його цього року, залишається сподіватися на сприятливі погодні умови для водоспаду і не прогавити його сезонну активність наступного разу.


Залишити коментар