Поросят не треба довго годувати з пляшечки замінником молока

Поросят не треба довго годувати з пляшечки замінником молока

Замінники незбираного молока виробляють із різним відсотком жирності, і це слід ураховувати у виборі продукту для підгодівлі поросят. Поросятам до 10-денного віку дають замінник молока жирністю 12%, з 10-го по 15-й день – жирністю 20%, і після 15-денного віку – жирністю 16%.

Особливу увагу необхідно звернути на згодовування замінника новонародженим поросятам, бо, крім правильного корму, їм потрібно максимум уваги та догляду.

Поросята, що народилися, смокчуть матку не менше як 20 разів на добу –тобто до триденного віку їх потрібно годувати 18-20 раз на добу включно з нічною годівлею.

Концентрація замінника молока має бути 1:5 (на 0,5 л води – 100 г сухої суміші). Разова даванка не має перевищувати 40 г. Адже перегодовування в перші дні життя тварин небезпечніше за недостатність їжі.

Доки травний тракт поросят недостатньо розвинений, щоб перетравлювати велику кількість молока, у них можуть виникати закрепи чи діареї.

Свіжу приготовану суміш наливають у пляшечку з соскою і дають поросяті. Температура рідини має бути +37-40 °С.

Між годівлями повинні бути рівні проміжки часу, щоб тварини швидше звикали до розпорядку та їли без поспіху. Якщо пропустити одну годівлю, зголоднілий малюк жадібно накинеться на їжу і проковтне більше, ніж може вмістити його шлунок, а наслідком цього стане порушення травлення.

Довго годувати з пляшечки не рекомендується, і вже з 3-5-го дня поросят можна привчати пити з ємності. Суміш залишають перед ними не більше як на 15 хвилин – цього достатньо, щоб все поїсти. Навіть якщо в ємності щось залишилося, її все одно забирають до наступної годівлі.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)