Кібершахраї вкрали в українських фермерів майже 200 тисяч євро

Джерело: finance.ua

Фермерське господарство перерахувало 186 тисяч євро за нетелей чеської компанії, але гроші дісталися кібершахраям.

Про це повідомила Всеукраїнська аграрна рада.

Шахраї перехопили паролі через український сервер, відправили фермерському господарству документ з іншим розрахунковим рахунком і забрали гроші.

“У нас був укладений договір з чеською компанією на поставку нетелей. Оплата здійснювалася двома частинами. Перша – після огляду худоби, друга – за два дні до відвантаження тварин. Після огляду ми переказали першу частину коштів, згідно з контрактом, все було добре”, – розповів фінансовий директор ТОВ“Кищенці” Іван Іжко.

За словами фінансиста, перед відправкою тварин вони з партнерами, як завжди, багато зідзвонювалися і списувалися по електронній пошті, вирішуючи поточні справи.

“І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять переказати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку”, – пояснює фінансовий директор.

Сторони підписали додаткову угоду. Згідно з ним “Кищенці” 4 квітня перерахувало 186 тисяч євро на вказаний розрахунковий рахунок.

“На наступний день постачальник попросив надати йому підтвердження платежу, ми це зробили і ніяких зауважень не було. А вчора, 8 квітня, ввечері він подзвонив і сказав, що гроші так і не надійшли. Ми знову зв’язалися з банком, запросили інформацію про платіж і побачили, що в реквізитах було вказано не той розрахунковий рахунок, що в угоді. За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала нашу з постачальником переписку”, – розповів Іжко.

Представники ТОВ “Кищенці” написали заяву в поліцію і кіберполіцію. Правоохоронні органи і підприємство працюють над поверненням коштів власникам.

Коментарі Facebook

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *