Пт. 22 Листопадаа 2024

Перегляд угоди з ЄС: в уряді розповіли, коли та яких чекати змін

Перші рішення щодо змін в угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом можуть бути досягнуті вже в 2021 р.

Таку думку висловила віцепрем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Вона зазначила, що оновлення угоди про асоціацію потребує кілька раундів переговорів. Рішення приймаються відповідними органами в рамках угоди. Вони не потребують ратифікації ні нашим парламентом, ні європейським. Це і питання транзиту, і логістики, додаткових дозволів, сертифікації.

«Перший етап після політичної домовленості — визначення структурних питань, пов`язаних із виконанням угоди. Далі найцікавіша частина — переговори. І можна буде приступати до конкретних пропозицій і протягом року відповідні рішення спостерігати з обох сторін.

Перші консультації відбудуться вже наступного тижня. Ми визначимо елементи подальшого діалогу: на якому рівні він буде відбуватися, з яких частин буде складатися, якого результату ми досягаємо до грудня цього року. І, відповідно, хто буде лідером цього процесу з європейського боку», — пояснила вона.

Також Ольга Стефанишина назвала напрямки, за якими Україна ініціювала оновлення угоди.

«Перше — це оновлення додатків до Угоди в контексті доступу на ринки Європейського Союзу.

Другий елемент — оновлення умов торгівлі. Це перегляд митних ставок, збільшення або скасування квот.

Зона вільної торгівлі фактично створила нові ринки продукції в Україні. Це мед, томати, горіхи», — сказала вона.

Крім того віце-прем`єр зазначила, що зняття або збільшення квот залежатиме від групи.

«Це більш ніж кілька тисяч найменувань продукції: від сировинної до готової. Тому по деяких продуктах, які традиційно вже зайняли нішу на європейському ринку, можна говорити взагалі про скасування квот. Але, знову ж таки, це двосторонній переговорний процес. В кінці ми будемо розуміти, який результат: чи скасування квот чи, можливо, їх збільшення», — додала вона.

Стефанишина зазначила, що приблизної дати оновлення зараз назвати не можна — багато залежить від того, як сторони налагодять процес.

«Я впевнена, що протягом 2021 року буде вже кілька важливих рішень», — додала вона.


Залишити коментар