Ср. 29 Травня 2024

Ринок сирого молока переходить в “режим тиші”

Ринок сирого молока в кінці року схоже стабілізується. Активізація зовнішньої торгівлі влітку та на початку осені дала можливість візуально розігнати ціни на молоко на внутрішньому ринку. Щоправда, в порівнянні з європейськими вони так і залишаються на третину нижчими, про це йдеться

Та вже з початку листопада, у зв’язку з погіршення світової кон’юнктури та перебоями в електропостачанні, ціновий тренд на молоко екстра ґатунку почав сповільнюватися, а в другій половині практично зупинився. Ціни на молоко вищого та першого ґатунків ще мали ефект підтягування.

Повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Так, станом на 23 листопада середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку склала 12,14 грн/кг без урахування ПДВ, що лише на 0,6% вище ціни першої декади місяця. Приріст в цей же період жовтня становив близько 2,5%. Ціновий діапазон в залежності від розміру партії коливався від 11,75 до 12,50 грн/кг.

Вищий ґатунок подорожчав на 1,27% в порівнянні з початком листопада — до 11,95 грн/кг. Ціновий коридор був у межах 11,75-12,30 грн/кг.

Перший ґатунок піднявся у ціні на 1,7% — до 11,59 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 11,27 до 11,90 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 1,1% — до 11,89 грн/кг.

Енергетичний тероризм нездорових сусідів залишається основною проблемою роботи молочної галузі та й економіки загалом. Це досить вагомий стримуючий фактор в роботі як молочно-товарних ферм, так і переробних заводів. Проте, не зважаючи на це попит на молоко наразі залишається активним. Гострої потреби в ньому немає, але й вільних партій також не передбачається. Саме тому, у грудні варто очікувати бокового тренду закупівельних цін на молоко та стабілізацію в розрізі ґатунків.


Залишити коментар