Ср. 29 Травня 2024

Волонтери допомогли евакуювати бджіл з Харківщини

Зоозахисникам вдалося евакуювати з Харківщини бджіл. Пасіка знаходилася під Ізюмом, який тривалий час знаходився в окупації, повідомляє “Пасіка від А до Я”.

«Ці бджоли пережили окупацію під Ізюмом. Вони могли б багато про що розповісти, але є лише безмовними свідками війни. Після обстрілів вціліло лише 13 вуликів, які вдалося нашій героїчній трійці волонтерів Олені, Івану та Барону вивезти до Львівщини, куди навесні виїхали власники бджіл. Село було не до кінця ще розміноване, тож з евакуацією допомагали ДСНС міста Ізюм. Будинок родини-власників бджіл було знищено снарядом. Цей же дім у свій час збудував їхній дідусь (якому і належали колись вулики), який пережив концтабір у Німеччині. Його інший будинок було зруйновано під час Другої світової війни. А новий вже росіяни знищили зараз. Сам власник бджіл помер 10 років тому і не бачив, як його все господарство зруйнували окупанти, а його онуку та правнуку довелось евакуйовуватися», – зазначають благодійники.

Вона говорить, що транспортування бджіл виявилося небезпечним процесом.

«Захищаючись, вони покусали своїх рятівників, але все закінчилося добре. Комахи цілі та неушкоджені перезимують у Львівській області, а вже навесні справу свого діда продовжить онук на новому місці», – пишуть волонтери.


Залишити коментар