Ср. 29 Травня 2024

Погода диктуватиме ціни на картоплю

Дмитро Ткаченко, співвласник СТОВ «Воля» у Черкаській області (Україна), спрогнозував, що подорожчання картоплі можливе через сильні морози та снігопади. А також зростання цін не виключається у другій половині сезону зберігання – починаючи з лютого.

Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.

«У порівнянні з іншими овочами картопля зараз відносно недорога. Зараз триває масовий продаж картоплі тими господарствами, які не мають власних потужностей для зберігання. Крім того, багато цього овочів висадили господарства населення через війну. Відповідно, на ринку товару більш ніж достатньо», – зауважив фермер.

За його словами, ціна на картоплю залежатиме насамперед від погоди. Якщо будуть морози, сильні снігопади – вона може зрости.

Дмитро Ткаченко не припускає значного зростання ціни на овочі.

«До лютого навряд чи відбудеться зміна ціни на картоплю, зростання ймовірніше в лютому. Імпорт нам не загрожує, оскільки в Європі був неврожай через посуху та високі температури влітку. Ми могли б експортувати свої надлишки, але є проблема з постачанням української картоплі до ЄС через певні карантинні обмеження», – підсумував фермер.


Залишити коментар