Ср. 29 Травня 2024

На Львівщині збільшили посівні площі

В умовах воєнного часу аграрний бізнес Львівщини не скорочується, а навпаки – розвивається. Для забезпечення продовольчої безпеки в державі сільськогосподарські товаровиробники області збільшили у поточному році посівні площі всіх сільськогосподарських культур на 5,2 % (+21,2 тис. га) в порівнянні з попереднім роком. Серед таких виробників є голова фермерського господарства «Овочівництво» Стрийського району Марія Морикінь.

Фермерське підприємство займається вирощуванням овочевих культур з 2008 року. В обробітку має близько 20 га сільськогосподарських угідь, на яких вирощує овочеві сільськогосподарські культури. На площі 15,5 га фермерське господарство вправно розміщує 9 видів овочевих культур, що належати до нішевої групи. Цьогоріч площу вирощування овочів в господарстві збільшили на 45% до площ минулого року.

«Відшкодування вартості високорепродукційного насіння з обласного бюджету в межах Комплексної програми у цьому році вперше, тому одразу скористалась фінансовою підтримкою. Оскільки площі угідь невеликі, то щороку дбаю про придбання насіння високопродуктивних сортів овочів. Для цього закупляю якісне сертифіковане насіння еліти або І репродукції закордонної селекції, яке є коштовним і забезпечує високу врожайність», – зазначила Марія.

Зі слів фермерки, отримані у поточному році кошти обласного бюджету в сумі 50 тис. грн вже використані на придбання елітного насіння трьох сортів капусти. Площі під них у наступному році планує збільшити на 30% в порівнянні з площами у поточному році, оскільки умови, що склались під час воєнного стану вимагають збільшення обсягів виробництва.

«Ситуація навесні була невизначеною, але площі вже були підготовлені з осені. Засадили овочами на 3 га більше попередніх років, щоб були доступні кожному. Попри невелику кількість дощів влітку отримали щедрий урожай – близько 600 тонн овочів», – розповідає фермерка Марія.

Окрім вирощування нішевої групи овочів, у господарстві близько 20% площ відвели під вирощування картоплі. Вирощену продукцію фермерка реалізує на ринках міст області та найбільшому в західному регіоні гуртовому ринку сільськогосподарської продукції «Шувар».

За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, для розвитку аграрного бізнесу в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області для суб’єктів мікро- та малого підприємництва у поточному році надавалась фінансова підтримка у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного та висіяного високорепродукційного насіння нішевих культур, зокрема зернових, зернобобових та овочевих культур, у розмірі до 50 % вартості, але не більше 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва.

У межах відшкодування фінансову підтримку в сумі 1171,8 тис. грн отримали 28 суб’єктів підприємництва, якими придбали сертифікованого насіння на суму 4358,2 тис. гривень. Придбане насіння висіяли на площі 567,4 га, зокрема гречки посіяли на площі 304,5 га, овочів – на 226 га, льону олійного – на 37 га.


Залишити коментар