Ср. 29 Травня 2024

Вчені вирощують нову зернову культуру

Багаторічний пирій, що має розвинену кореневу систему, що ефективно засвоює поживні елементи, може зіграти роль в адаптації сільського господарства до умов зміни клімату. Досліди з новою культурою проводять дослідники з Університету Гогенхайма (м. Штутгарт, Німеччина), повідомляє Stuttgarter-Nachrichten.

Френк Раше з Інституту тропічних сільськогосподарських наук Університету Гогенхайма називає це проміжним пирієм, інші говорять про сіро-зелений пирій. У США рослина навіть носить захищену законом назву Kernza. Інститут землі в американському штаті Канзас, який досліджує цю рослину з середини 1980-х років, називає Kernza «двоюрідним братом пшениці».

Професор працював над пшеничним родичем протягом кількох років, у тому числі в рамках проекту ЄС з вченими з семи країн Європи, в якому Університет Гогенхайма відіграє провідну роль.

Довідка: Kernza має потужну і глибоку кореневу систему. Культура поглинає понад 90% азоту, що вноситься, у порівнянні з пшеницею, яка поглинає лише 40 %, відповідно відбувається менший викид в атмосферу або у водні шляхи.


Залишити коментар