Ср. 29 Травня 2024

У Запорізькому ботанічному саду готуються до важкої зими

ботанічний сад

Фото ілюстративне

Підготовка до зими у Запорізькому міському дитячому ботсаду розпочалась ще з приходом осені. Зараз, зокрема, працівники прибирають опале листя та надають певної форми деяким рослинам. Також дбають, аби зеленим насадженням, які ростуть в оранжереях, було комфортно взимку.

Одним з найбільш вибагливих локацій в ботсаду є критий павільйон “Зимовий сад”. Тут гарно в будь-яку пору року, насамперед взимку. Але, щоб так і було, в приміщенні має забезпечуватись відповідна температура. В “Зимовому саду”, як і в решті оранжерей, вже ввімкнене опалення. Зараз тут 20 градусів тепла. Це комфортна температура для тропічних рослин.

– Опалення увімкнули, тримаємося. Щоб утримувати такі вибагливі тропічні рослини, нам необхідно підтримувати доволі високі температури. Зважаючи на ситуацію в Україні, готуємося до різних сценаріїв, тому утеплюємо наші оранжереї, перевіряємо скло, щоб воно було ціле, замінюємо, утеплюємо, щоб знизити тепловтрати в теплиці, – розповіла заступниця директора міського дитячого ботанічного саду Ірина Артюх-Савлучинська.

Витримати ці рослини можуть і п’ятнадцять градусів. Але така температура для них вже критична. Цього не можна допускати. Тому, про всяк випадок, тут встановлені твердопаливні печі. Нині заклад очікує на дизель-генератори.  Більшість рослин не люблять різкого перепаду температур. А фікуси ще й протягів. А от пальми більш витривалі.

Найвибагливішими рослинами цієї оранжереї є банан та кротон. В лимонарії, де ростуть цитрусові, вже достигають мандарини, кумкват і лимони. До речі, останні тут ювілейного сорту. Вага одного лимона може сягати навіть кілограма. Комфортна температура для лимонарія 10-13 градусів тепла. В кактусарії має бути плюс десять.

В ботсаду є кактус, який зимує просто неба – опунція. Ця рослина добре себе почуває в таких умовах і навіть родити. До речі, плоди їстівні. Вони мають солодкий ягідний смак. Опунції комфортно при десяти градусах. А при нижчих температурах її вкриють агроволокном. Територія ботсаду сповнена осінніми барвами. Тут ще квітнуть хризантеми, зокрема й сорту “Око дракона” теракотового кольору.

Загалом територія ботсаду становить понад 12 гектарів. Своєю красою радують більш ніж чотири тисячі сортів і видів рослин. Колекцію постійно поповнюють. На території, зокрема, з’явилися і ялинки. Також планують висадити ще й сосни.

Вхід у ботсад для містян тимчасово закритий, але робітники ботсаду сподіваються, що після стабілізації ситуації в Україні, знову зможуть відчинити свої двері для гостей.


Залишити коментар