Ср. 29 Травня 2024

Зелений горошок – справжня екзотика на підвіконні

У наш час не вистачає зелені. Та й узимку спробувати свіжий горошок, а не консервований — справжня екзотика. А виростити його доволі просто, варто лише скористатися нашими порадами.

Підберіть сорти й горщик

До того ж він не просто смачний, але й корисний. А якщо підібрати ранньостиглі та низькорослі сорти, то навіть на підвіконні можна отримати хороші врожаї. Благо, що він невибагливий і переносить повітряну посуху. Тільки спеку не любить. Оптимальна для нього температура — + 20…+24 °C, тобто кімнатна, повідомляє телеграм канал “СОДа“.

Найкраще підбирати сорти, висота яких не більше 50 см, щоб горошок не сильно загороджував вікно. Не садіть його занадто густо. В однолітровий горщик можна посадити тільки одну рослину. Коренева система у нього не сильно розгалужена, тому однолітрового вистачить.

Готуємо насіння

Горох перед посадкою можна проростити, так менше шансів, що його горошини з’їдять земляні черв’яки. Та й пророщування відразу покаже, які горошини зійдуть, а які ні.

До речі, горщик повинен бути з дренажними отворами. А на дно треба насипати керамзит. Не хочете цим займатися? Тоді відразу купіть горщик із готовою дренажною системою.

Лийте, не шкодуйте!

Після посадки горщики добре поливають і накривають плівкою, щоб підвищити вологість на пару днів. Зазвичай, горщик ставлять у темне місце. А як тільки з’являться сходи, переносять на світле підвіконня. Горошок дуже любить вологу, тому поливайте його два рази в тиждень. Плівку відразу прибирають.

Освітлення

Горох терпить тінь, але знижується врожайність. Йому треба шість годин сонячного часу для повного щастя. Тому взимку його доводиться пару годин досвічувати світлодіодними лампами. У спеку обприскувати з пульверизатора. Горошок здатний переносити навіть сильні заморозки. Але не терпить спеки, тому його можна часто провітрювати без ризику підірвати крихке здоров’я. Навіть протяги йому не завада.

Не позіхайте, горох запилюйте!

Горох — самозапильна культура. Але якщо кілька разів на день постукувати опору і похитувати, то з запиленням точно проблем не буде.

Відомо, що горох сам засвоює азот із ґрунту, але пару підгодівель йому можна дати. Перший урожай отримують на 30-й день після появи сходів. А родити він може від 30 до 60 днів. Треба тільки вчасно збирати боби.


Залишити коментар