Ср. 29 Травня 2024

Як легко зекономити на платіжках під час відключення електроенергії

Українці, які свідомо переносять використання “важких” електроприладів на ніч, можуть не лише допомагати енергосистемі, а й економити власні гроші. Для цього потрібно встановити диференційований лічильник (двозонний або тризонний) та змінити тариф. У такому разі за спожиту вночі енергію можна буде платити до 50% менше. Про те, як обрати прилад обліку, розповіли у “Закарпаттяобленерго”, пише  agronews.ua.

Диференційований лічильник дозволяє вести облік спожитої електричної енергії окремо за кожним періодом часу (“зоною” доби). Він вважає струм не просто за кількістю спожитих кВт-годин, а вміє запам’ятовувати, скільки електроенергії в який час доби було спожито.

“Зонний облік вигідний, якщо більшість електроприладів використовувати вночі або перенести на нічний час роботу електроприладів великої потужності – бойлер, електроопалення, системи підігріву підлог, кондиціонер, пральну машину, посудомийну машину і т.д.”, – пояснили енергетики.

Який вибрати лічильник – дво- чи тризонний – вирішує сам клієнт з урахуванням споживання. Тарифи встановлюються так:

  • Двохзонний. Споживання електроенергії ділиться на два періоди: з 7 до 23 години – за повним тарифом, з 23 до 7 години – зі знижкою. Так, у нічний час доби застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто споживач платитиме на 50% менше.
  • Тризонний. Споживання ділиться на три періоди: з 8 до 11 і з 20 до 22 години – електроенергія коштує на 50% дорожче звичайного тарифу, з 23 до 7 години – по 60% знижки від повного тарифу (коефіцієнт 0,4), в інший час – Традиційний тариф.

Відповідно, тритарифний облік найкраще підійде тим, хто живе не у стандартному графіку дня. Тобто практично не користується електроприладами в традиційний піковий годинник перед роботою і після неї. А двозонний лічильник – універсальний спосіб економити.

До того, як купувати новий лічильник електроенергії, споживач має узгодити його тип та модель зі своїм обленерго. Компанія має бути спроможна запрограмувати пристрій на українські тарифи.


Залишити коментар