Ср. 29 Травня 2024

Салат на підвіконні: поради з вирощування

Взимку купувати листя салату зовсім необов’язково, адже цю культуру можна виростити на підвіконні своїми руками. Доглядати салат складніше, ніж мікрозелень, адже врожай виявляється більше.

Поради щодо вирощування:

Субстрат повинен бути поживним та багатим на органіку. Можна придбати готовий ґрунт або самостійно змішати перегній, дернову землю та пісок (2:1:1). Субстрат знезаражують за допомогою марганцівки.

Горщики під салат беруть неглибокі (заввишки 10-13 см), але широкі. На дно кладуть дренаж. Сіють попередньо протруєне насіння на невелику глибину близько 0,5 см.

Схема посадки визначається видом салату, але у середньому відстань між рослинами коливається від 5 до 10 см.

До появи сходів рослини накривають плівкою, організуючи маленький парничок.

Якщо насіння було посіяне занадто густо, після появи двох справжнього листя, сходи потрібно прорідити.

Салат потребує тепла та світла. Температура у приміщення, де зростатиме культура, має бути не менш +18°C, а тривалість світлового дня – 12 годин.

Поливають рослини рясно, не допускаючи пересихання ґрунту. Вологолюбний салат посуху не терпить. Якщо умови не відповідають вимогам культури, салат може зацвісти, випустивши стрілку. Салат готовий до збирання через півмісяця – місяць після посадки. Допускати переростання зелені не варто – таке листя стає жорстким та несмачним.


Залишити коментар