Пн. 17 Червня 2024

Бензиновий чи дизельний: обираємо генератор для господарства

Для забезпечення господарства ситуативними джерелами електроенергії, найбільш простим і зручним варіантом є придбання генератора на рідкому паливі.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Купується компактна машинка, заливається бензин чи дизельне паливо – і все. Як варіант можна використовувати газогенератор. Вибір виду палива залежить від завдань, що покладаються на генератор», – зазначають у статті.

Бензинові генератори дешевші та простіші в обслуговуванні. Такий китайський агрегат на 4,5 кВт можна придбати за 20 тис. грн. Дизельний генератор такої самої потужності обійдеться удвічі-утричі дорожче, однак він уважається надійнішим і більш економічним. У всякому разі генератора такої потужності цілком вистачить для нормальної роботи офісу підприємства – ноутбуки, телефони, економічні лампочки, навіть каву можна приготувати.

Але щоб забезпечувати потрібним мінімумом електроенергії інші служби господарства, потрібно генерувати набагато більші обсяги електроенергії.

«Хороший дизельний генератор на 100 кВт коштує від 800 тис. до 1 млн гривень. Удвічі потужніша машина обійдеться за ціною як непоганий новий тракторець. Так, це вже дуже відчутні суми, однак, маючи 100 кВт генерації, можна забезпечити електроенергією ферму, якісь холодильники, сушарки, вмикати потужні пристрої для ремонту техніки, тобто нормально працювати. Щоправда, витрачатиме така машинерія солярку буквально десятками літрів на годину. Відповідно, доба її безперебійної роботи обійдеться в повний бак великого трактора. Тому краще мати два генератори: один великий – для роботи в денну пору і другий менший – для забезпечення мінімальних енергетичних потреб у нічний час», – радить видання.


Залишити коментар