Ср. 19 Червня 2024

Українська олія може зникнути з прилавків закордонних магазинів

До повномасштабного вторгнення рф соняшникова олія була найбільш експортованим українським продуктом — її частка на світовому ринку складала 31 %. Через ускладнення логістичних шляхів та інших факторів війни експорт значно знизився, що вже відображається, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, повідомляє Мінагрополітики.

Зокрема в Україні спостерігається тенденція до зменшення посівних площ, відповідно це спричинить скорочення виробництва олії, може спровокувати дефіцит і стрімке зростання ціни, що матиме глобальні наслідки для всього світу, зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час виступу на тематичній панелі «Задоволення світової потреби в соняшниковій олії» в рамках конференції G-20 щодо стійкого розвитку рослинних олій у світі.

«Зважаючи на поточні труднощі з транспортуванням соняшникової олії, Україна почала продавати й первинну сировину — насіння соняшнику. За час роботи зернового коридору було експортовано 0,5 млн тонн. Але в теперішніх обставинах ми отримуємо значно меншу експортну виручку, спостерігаємо зниження рівня внутрішньої переробки, усвідомлюємо, що витрати наших виробників суттєво зросли й виробництво стало економічно не вигідним», — зазначив Міністр.

Попри всі обставини, Україна й надалі готова бути серед гарантів продовольчої безпеки світу та спроможна забезпечити не лише внутрішні потреби продовольства, а й потреби інших країн.

 


Залишити коментар