Так, уже за місяць ціна на гречку в Україні має знизитися, оскільки до торговельної мережі надійде гречана крупа з нового врожаю.

За словами Висоцького, цього року висока ціна на гречку виникла з двох причин. До першої причини належить дефіцит цього продукту, що виник через об’єктивні обставини. Друга причина – ажіотаж, що виник на початку війни, коли населення кинулося масово скуповувати продукти тривалого зберігання.

“Однак зараз у магазинах вже немає порожніх полиць, і ажіотаж вщух. А ось дефіцит гречки поки що залишився. Його має подолати надходження круп з нового врожаю. А його вже незабаром почнуть збирати. Тому, як тільки цьогорічний урожай з’явиться у продажу, ціна на гречку одразу піде на спад”, – пояснив він.

До того ж, це буде не ситуативне зниження ціни, а стабільне, адже зникне основний фактор, який провокує зростання вартості продукту – його дефіцит.

Експерт також наголосив, що цього року фермери засіяли гречкою у півтора рази більше площі, ніж сіяли минулого року. Минулого року під цією культурою в Україні було 70 тисяч гектарів, а цього року сумарна площа посівів сягає 120 тисяч гектарів. Таким чином, урожай, зібраний з такої площі, дозволить повністю задовольнити внутрішню потребу у гречаній крупі.

“У наступні роки ми також вирощуватимемо більше гречки. І її буде достатньо для внутрішнього споживання”, – додав Висоцький.

Отже, вже з жовтня ціна на гречку має впасти і навряд чи знову підніметься до захмарних показників.