Обвалилися ціни на помідори та огірки

В Україні за тиждень впали ціни на свіжі огірки та томати. В столичних сумпермаркетах ціна огірка стартує від 20 грн/кг, томатів – від 40 грн/кг.  Впродовж звітного тижня пропозиція тепличних помідорів та томатів з відкритого ґрунту на внутрішньому ринку постійно збільшувалась. Продавці майже щодня переглядали раніше встановлені ціни у бік зниження, що дозволяло зберігати попередні темпи продажів наявних партій продукції.

Схожа ситуація минулого тижня спостерігалася й на ринку огірків в Україні. Ціни у цьому сегменті ринку також стрімко знижувались, причиною чому було поступове збільшення пропозиції як тепличних овочів, так й польових огірків. Щодо подальшого збереження негативної цінової динаміки у сегментах огірків та томатів на українському ринку, у експертів є деякі сумніви. У першу чергу, погодні умови останнього тижня в Україні не були достатньо сприятливими для збільшення пропозиції овочів на ринку, особливо тих, що вирощуються у відкритому ґрунті.

У багатьох районах Одеської області насадження під томатами постраждали від сонячних опіків, у інших регіонах України, зливи та буревії знищили великі площі під ґрунтовими огірками та томатами. На думку аналітиків проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», цінові тенденції у сегментах томатів й огірків, які мають місце сьогодні, можуть кардинально змінитись вже найближчим часом.


Залишити коментар