В Іспанії тестують робота, який збирає фрукти
Сб. 13 Серпня 2022

В Іспанії тестують робота, який збирає фрукти

За допомогою мобільної роботизованої платформи можна організувати збирання плодів для їхньої подальшої переробки. Розробники вважають, що таким чином підвищується екологічність аграрного виробництва, скорочується обсяг харчових відходів.

Робот-складальник може самостійно переміщатися садом завдяки автономній системі навігації та мобільній платформі. «Розумний зір» допомагає знайти плоди, що впали. Фахівці AINIA створили програмне забезпечення, яке допомагає орієнтуватися у просторі збирачеві фруктів та правильно визначати траєкторію руху, вчасно об’їжджати перешкоди. Завдяки датчикам GPS можна в будь-який час визначити місцеперебування робота.

У платформу вбудована роботизована «рука», що дозволяє збирати фрукти із землі й складати їх у кошик, розташований на мобільній платформі. Наразі дослідники допрацьовують механізм, який піднімає з ґрунту фрукти, щоб робот не пошкоджував плоди та точніше визначав їх розмір.

«Бачити» збирач може завдяки 2D- та 3D-відеокамерам. 2D-камера дозволяє розпізнавати фрукти: аналізувати їх колір, текстуру та стан. За допомогою 3D-камер робот розрізняє форму, розмір та розташування плодів на землі.

Поки що розробники тестують «помічника» для збору апельсинів, що впали з дерев, в іспанській провінції Валенсія. Надалі робота планують використовувати для збору та інших фруктів, що впали.


Залишити коментар