Тріскається капуста: чим зарадити
Сб. 13 Серпня 2022

Тріскається капуста: чим зарадити

Капуста — рослина вологолюбна. Вона потребує постійного поливу. Якщо полив відбувається час від часу, як це часто буває на дачах, качани вбирають вологу нерівномірно і після чергового поливу можуть потріскатися. Особливо ця проблема актуальна для жителів міст, які можуть полити город лише у вихідні, – повідомляє Сім’я і дім.

Коли ґрунт на капустяній грядці, наприклад, 3-5 днів був сухим, і, раптом, його рясно поливають, капуста намагається увібрати в листя якомога більше вологи. При цьому при наборі вологи швидко починає рости листя всередині качана. Верхні листки ростуть повільніше внутрішніх і виходить, що внутрішнє листя, яке інтенсивно зростає, розриває капустяну головку зсередини. Так і утворюються тріщини. Те ж саме відбувається і при перепадах температур: якщо довго стояла посушлива погода, а потім пішли рясні дощі, різкий приплив вологи знову-таки може служити причиною того, чому тріскається капуста.

Що робити, щоб не тріскалася капуста

Для профілактики розтріскування капусти в такому випадку можна організувати крапельний полив. Капуста буде отримувати воду постійно, рівномірно і не буде розтріскуватися при перепадах погоди. Якщо такої можливості у вас немає, спробуйте посадити капусту недалеко від колодязя, річки чи в іншому місці городу, де вологість ґрунту більша.

Якщо пішов сильний дощ і ви побоюєтеся розтріскування головок капусти, постарайтеся зробити відвід води з капустяних грядок. Також досвідчені господарі у цьому випадку рекомендують злегка підняти капустяний кущ або трохи повернути його навколо своєї осі (не качан, а капусту з листям в цілому). Таким чином деяке коріння капусти буде пошкоджене і приплив вологи до качанів зменшиться.

Важливо забезпечити своєчасний збір врожаю. Коли капуста починає лопатися, це зазвичай означає, що вона вже дозріла і настав час її прибирати. Це легко помітити, якщо ви вирощуєте кілька сортів капусти раннього терміну дозрівання. Коли пізні сорти все ще стоять цілісінькими, ранні починають тріскатися. Таке відбувається не тільки тому, що капуста доспіла, а тому, що її ріст припинився, а коріння продовжує постачати вологу і поживні речовини.

Тріщини на капусті можуть з’явитися й у вересні при перепадах температури на вулиці. Наприклад, якщо температура впала і тривалий час не підіймалася вище 20 градусів, ріст капусти сповільнюється. І коли раптом температура піднімається до +25, що у вересні зовсім не рідкість, листя починає рости, а качани тріскаються. В такому випадку краще прибрати капусту при перших ознаках появи тріщин.

Як зберегти потріскані качани капусти

Потріскані головки капусти на зберігання не годяться. Занадто великий ризик загнивання. Такі качани краще використовувати для домашніх консервацій. Капусту можна заквасити, законсервувати салати або засушити, використовуючи електросушарки. Так ваша праця не пропаде.

До речі, якщо до квашеної та консервованої капусти ми всі вже звикли, то капуста сушена для нас варіант відносно новий. Таку капусту можна використовувати для борщу або для того, щоб взяти з собою в похід або поїздку на відпочинок.


Залишити коментар