Ціни б’ють рекорди: чому зросла вартість помідорів у Європі

Ціновий максимум останніх п’яти років. Вартість помідорів у більшості країн Європи залишається недешевою. Традиційне падіння цін наприкінці осені було вкрай незначним. Найбільш доступні овочі в Іспанії.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на agroxxi.

Загалом ціна помідорів у Європі в середньому становила 1,37 євро за кілограм. Це менше, ніж у жовтні, а також менше ніж у листопаді минулого року, коли середня ціна становила 1,43 євро. Тим не менш, вартість вища, ніж у середньому за останні п’ять років. Причини подорожчання — вірус коричневої зморшкуватості плодів томатів (ToBRFV), Covid-19, а тепер енергетична криза і ціни, що постійно зростають, майже на все.+

Експерти пророкують чергове підвищення цін у грудні. Торік такого цінового стрибка не було, хоч висока вартість енергоносіїв тоді не була такою проблемою для виробників, як зараз. Глобальна пандемія була основним фактором, який міг би вплинути на попит.

«Але цей рік і наступний складеться для виробників інакше. Теплиці або порожні, або виробники економлять на постачанні газу, знижуючи обсяг вирощеної продукції. Найголовніший негативний тренд — подорожчання не лише газу, палива, а й упаковки», — йшлося у повідомленні.

 


Залишити коментар