Чим особливий новий сорт цибулі, виведений вітчизняними селекціонерами
Нд. 22 Травня 2022

Чим особливий новий сорт цибулі, виведений вітчизняними селекціонерами

Сорт цибулі ріпчастої Галичанка вивели українські науковці на Дослідній станції “Маяк”. Цього року його внесли до Державного реєстру. Сорт має щільну цибулину та придатний для механічного збору, також не піддатний до стрілкування за весняної і осінньої сівби.

На Дослідній станції «Маяк» ІОБ НААН в результаті проведеної селекційної роботи створено новий сорт цибулі ріпчастої Галичанка, який у 2021 році внесений до Держреєстру.

Новостворений сорт Галичанка рекомендується для освоєння господарствах усіх форм власності і господарювання та у приватному секторі в усіх зонах України у відкритому ґрунті, пише “Земляк”.

«Загальна урожайність 25,0-38,0 т/га, в  т.ч. товарна 24,0-36,0 т/га, маса однієї цибулини 160-270 г. Сорт середньостиглий, вегетаційний період 106-112 діб. Лежкість 96-97%. Рівень достигання перед збиранням 94%», — повідомили вчені.

«У цибулинах нового сорту міститься: сухої речовини 18,61%, моноцукри — 1,11%, дицукри — 11,17%, загального цукру 12,87%, аскорбінової кислоти 6,82 мг/100 г», — розповіли селекціонери.

Рослина має середню кількість листків з помірним восковим нальотом та помірним зеленим забарвленням. Листок середній за довжиною та діаметром. Цибулини даного сорту середнього розміру: висотою 8,4 см, діаметром 8,2 см.

Цибулина має вузьку шийку. Форма цибулини округла, забарвлення сухої шкірки жовте. На цибулині міцність тримання сухої шкірки сильна. Товщина шкірки тонка. Забарвлення соковитих лусок відсутнє.


Залишити коментар