У холодну пору року вентиляція в пташнику запобігає охолодженню птиці

У холодну пору року вентиляція в пташнику запобігає охолодженню птиці

Вентиляція у пташнику регулює температуру, видаляє вуглекислий газ, аміак, інші гази, вологу, пил і запахи. Свіже повітря повинно подаватися рівномірно, добре змішуватися з повітрям у пташнику і правильно циркулювати, пише журнал «Наше птахівництво».

Схема потоку в будівлі дуже важлива. Рух повітря в пташнику відбувається внаслідок негативного тиску. Вентилятори видаляють повітря з будівлі, створюючи негативний тиск. Повітря надходить через вхідні отвори в стінах або стелі, прямує через стелю та змішується.

У холодну пору року належне змішування зовнішнього і внутрішнього повітря запобігає осіданню холоднішого повітря на підстилці й охолодженню птиці.

Вхідні отвори і швидкість повітря, що проходить через вхідний отвір, важливі для забезпечення руху повітря вздовж стелі. Якщо вхідний отвір відкривається занадто широко або швидкість повітря, що надходить через вхідний отвір, занадто мала, холодне повітря опускатиметься на птицю швидше. Це не тільки спричинить проблеми з її переохолодженням, але й може створити прохолодні плями на стінах і підлозі.

Коли тепле повітря стикається з цими прохолоднішими плямами, утворюється конденсат. Такі вологі плями можуть призвести до злежування підстилки, а також до збільшення утворення аміаку в пташнику.


Залишити коментар