Картоплю краще садити на ділянці, де раніше росла капуста
Ср. 17 Серпня 2022

Картоплю краще садити на ділянці, де раніше росла капуста

Дотримання сівозмін важливе не лише для уникнення втрати властивостей ґрунту, а й для отримання стабільно високо врожаю тих чи інших культур. Наприклад, картоплю краще садити там, де раніше росла капуста, вважають фермери з Рожища (Волинська область) Андрій та Сергій Павлюки, повідомляє SEEDS.

Фермери вирощують на одній ділянці по кілька врожаїв за рік – спочатку ранню картоплю, а в липні, після збору урожаю бульби, висаджують пекінську або цвітну капусту.

Для висаджування картоплі фермери обладнали спеціальну ручну саджалку, пише AgroTimes. Урожайність бульби в господарстві складає близько 20 тонн з гектара.

“З нашого досвіду, кращий попередник картоплі — капуста, – розповіли фермери. – Садимо вручну. Для цього маємо спеціальну саджалку. На саджалці є місця для двох працівників, коли трактор везе її полем, працівники беруть з ящиків бульби і кладуть у рядок. Відстань у міжряддях — 70 см, у рядку — 20–25. Від колорадських жуків обробляємо Престижем. Якщо дозволяє погода, з гектара ранньої картоплі можна накопати 20 т. Пізньої садимо лише 10–15 соток для себе”, – розповідають власники сімейного фермерського господарства.

Спробували зібрати два урожаї з одного поля фермери минулого року. Тоді було висаджено 1 гектар пекінської капусти, а врожайність склала 80 тонн. Цього року брати збільшили площу під пекінською капустою до 1,5 гектара. Розсаду пекінської та цвітної капусти висаджують на початку липня, а збирають у жовтні.


Залишити коментар