Зняти заборону на транзит свиней вимагають українські фахівці

Асоціація «Свинарі України», Держпродспоживслужба та постачальники генетики свиней в Україну об’єдналися для пошуку виходу з ситуації блокади щодо завезення живих свиней в Україну.

Так, згідно з вітчизняним законодавством, а саме ЗУ «Про ветеринарну медицину», в Україні діє заборона на завезення та транзит живих тварин територіями, неблагополучниими щодо захворювань, які підлягають повідомленню, в тому числі африканської чуми свиней (АЧС). Враховуючи, що АЧС поширилась майже усією Європою, в тому числі зареєстрована в усіх польських воєводствах, які межують з Україною, можливості завезти генетику наземним способом немає.

Станом на сьогодні єдиний можливий маршрут — через Білорусь, яка єдина офіційно визнана вільною від АЧС та межує з Україною. Другий доступний варіант, який вже вивчається і навіть узгоджене перше пробне завезення, — авіатранспортом. Але це надзвичайно дорого (лише оренда літака коштує близько 100 тис. євро), що в свою чергу врази здорожує вартість партії тварин. Як опцію також розглядають морські шляхи.

У результаті обговорення учасники дійшли висновку, що єдина оптимальна опція — внести зміни в чинний ЗУ «Про ветеринарну медицину», прибравши заборону щодо транзиту. Тим паче, що нова версія Закону, яка є прийнятою, але чинності набуде 23 березня 2023-го року, не містить цієї норми.


Залишити коментар