Стало відомо, у яких регіонах найчастіше використовують аграрні розписки
Ринок аграрних розписок в Україні продовжує розвиватися та зростати. Від початку 2021 року наші агровиробники видали майже 1700 аграрних розписок та залучили близько 10 млрд гривень фінансування. Всього в Україні видано станом на 31 травня 2021 року 7 100 аграрних розписок на загальну суму понад 41,8 млрд гривень. Фінансування та ресурси під аграрні розписки надають 316 кредиторів.
У топ-5 регіонів-лідерів, які найактивніше користуються залученням фінансування за аграрними розписками входить Київщина, Миколаївщина, Полтавщина, Рівненщина та Вінниччина, інформує Українська аграрна конфедерація.
Варто відзначити, що протягом останніх двох років 60-70% фермерів, які видають аграрні розписки, працюють з інструментом повторно. Аграрні розписки довели свою дієвість та ефективність на практиці та стали частиною звичного інструментарію у понад 3 000 агровиробників.
Водночас із середини 2020 року кількість нових користувачів-агровиробників досягла своєрідного плато та не зростає експоненційно, як раніше. Однією з причин вважається доволі висока вартість здійснення операцій з аграрними розписками. За поточного законодавства та практики вартість видачі аграрної розписки складає орієнтовно 0.5% від суми зобов’язання. У середньому це понад 30 тис. грн за одну розписку. Для невеликих агровиробників, котрі якраз найбільше потерпають від нестачі фінансування, це зависока ціна.
Вирішити таку та інші перешкоди на шляху до реалізації потенціалу аграрних розписок в сільському господарстві може модернізація законодавства. Розроблений з цією метою проект закону №2805-Д дозволить вдосконалити аграрні розписки – зробити інструмент дешевшим та простішим в користуванні, а отже – збільшить обсяги фінансування в агросектор.
Залишити коментар