Українське виноградарство на межі знищення
Імпортуючи винопродукцію з-за кордону, в Україні знищується галузь виноградарства та виноробства. Про це повідомила Ольга Ходаківська, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН, інформує пресслужба ННЦ.
За її словами, внутрішньому ринку винопродукції загрожує експансія іноземних виробників, адже частка продажу через роздрібну мережу виробленого в Україні вина скоротилась торік до 52%, проти 62% у 2017 р. та 85% у 2005 р.; коньячних виробів — до 65% проти 80% у 2017 р.; ігристих та шампанських вин — до 60% у порівнянні з 75% у 2017 р.
Фахівець вважає, що причинами цього слугувало зменшення обсягів збору й переробки винограду на виноматеріали, обмежена купівельна спроможність, експансія товарів іноземного виробництва на ринку України. Як наслідок, внутрішній ринок заповнюється імпортною виноробною продукцією.
«Закуповуючи значну кількість вин, коньячних спиртів і інших виноматеріалів за кордоном, ми сприяємо розвитку зарубіжного виноградарства і виноробства, руйнуючи при цьому свою економіку», — зауважила Ольга Ходаківська.
Вона зауважує, що для того, щоб розв’язати цю проблему та не втратити чинний вітчизняний потенціал доцільно наразі переглянути вектор державної політики щодо розвитку виноградарства та виноробства в Україні.
«Щоб врятувати виноробну галузь України варто докласти усіх можливих зусиль, аби наявний вітчизняний потенціал був реалізований повною мірою», — підсумувала Ольга Ходаківська.
Залишити коментар