Чт. 21 Листопадаа 2024

Зміни до Податкового кодексу України можуть завдати аграріям збитків

Аналітичний центр ВАР «Розумна країна» разом з консорціумом аналітичних центрів дали незадовільну оцінку проєкту закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення системи місцевого оподаткування)», який може призвести до збитків для аграріїв та суперечить завданню детінізації агросектору.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

Так, вказаним законопроєктом встановлюються єдині ставки податку для платників єдиного податку 4 групи.

«Зокрема, 2% від НГО (нормативна грошова оцінка) з 1 га — для земельної ділянки, НГО якої проведено, 3% від НГО одиниці площі ріллі — для земельної ділянки, НГО якої не проведено. Водночас всі платники єдиного податку 4 групи поряд з єдиним податком стають платниками земельного податку з обов’язком подання звітності», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пропозиції з модифікації єдиного податку 4 групи суперечать завданню детінізації аграрного бізнесу, суттєво збільшують податкове навантаження на підприємства, що працюють легально, і відповідно — розрив в податковому навантаженні на 1 га у легального бізнеса і «тіньовиків».

Також, підкреслюють аналітики, обов’язок подання звітності з земельного податку для суб’єктів спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суперечить самій ідеології єдиного податку, яка полягає в спрощенні податкової звітності.

Разом з тим, суттєво можуть зрости ставки для сільськогосподарських угідь — до 3% від НГО (в даний час максимум 1%). Також збільшаться ставки плати за користування землею: якщо НГО проведено — не менше 3% від НГО (в даний час — не більше 0,3-3%), якщо не проведено — 5% від НГО одиниці площі ріллі (нині — не більше 5%).

«Враховуючи вищенаведене, ідея зобов’язати платників спрощеного податку 4 групи також сплачувати податок на землю є контрпродуктивною і такою, що суперечить ідеології податкової реформи — розширенню бази і скороченню ставок справляння податку», — підсумовується у повідомленні.


Залишити коментар