Яку лікарську рослину можуть вирощувати українські фермери та експортувати по всьому світу
Сб. 28 Листопадаа 2020

Яку лікарську рослину можуть вирощувати українські фермери та експортувати по всьому світу

Для росту цієї рослини сприятливі умови майже по всій Україні, а попит на неї у світі – чималий. Радіола рожева, або як її називають в народі “Золотий корінь”, славиться цілющими властивостями ще здавна. Настоянка з її коріння широко використовується у медицині при нервових розладах, вегето-судинній дистонії тощо.

Корінь цієї рослини по м’ясистості нагадує корінь женьшеню, звідки і походить ще одна назва родіоли «алтайський женьшень».  

Про таке розповів заступник голови Асоціації виробників лікарської сировини України технолог-консультант з вирощування лікарських рослин компанії «Шльосем-Україна», Олександр Губаньов, під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«В останні 10-річчя виріс попит на застосування препаратів з родіоли у всьому світі. Тільки Норвегія в рік споживає препаратів з родіоли рожевої на суму приблизно 25 млн. євро, а це країна з досить невеликим населенням», – зазначив експерт.

За словами Олександра Губаньова, родіола рожева не вибаглива до грунтів. «Піщані не сильно підходять – вони швидко втрачають вологість. Ця культура сукулент – є волога і тепло – вона росте. В несприятливих умовах вона скидає зелену масу.

Для вирощування родіоли оптимальні всі області. Починаючи з 3-го року життя її можна вирощувати у всіх регіонах України. Однак на 1-2 році на Півдні України її вирощування може бути проблемним.

Фінансовий результат на вирощуванні родіоли рожевої отримують на 4-5 рік», – підкреслив Олександр Губаньов.

Скажімо українська оптова ціна в середньому майже тисяча гривень за кілограм.

Ті ціни, за якими продає, скажімо Китай у різні країни, ту ж Європу, складає від 100 до 200-250 доларів або євро за кілограм. Це середня ціна», – зазначив експерт.  

«Мені часто телефонують різні фірми, ті, які свою продукцію реалізують за кордон. Вони всі зацікавлені в українській сировині. Вони готові брати великі партії готової сировини, але вона має бути гарної якості.

Ми зв’язувалися з Канадською компанією, яка займається вирощуванням родіоли у великих об’ємах. Вони заявили, що ринок необмежений – конкуренції вони не бояться», – додав Олександр Губаньов.

 


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)