Пн. 23 Грудня 2024

Яку лікарську рослину можуть вирощувати українські фермери та експортувати по всьому світу

Для росту цієї рослини сприятливі умови майже по всій Україні, а попит на неї у світі – чималий. Радіола рожева, або як її називають в народі “Золотий корінь”, славиться цілющими властивостями ще здавна. Настоянка з її коріння широко використовується у медицині при нервових розладах, вегето-судинній дистонії тощо.

Корінь цієї рослини по м’ясистості нагадує корінь женьшеню, звідки і походить ще одна назва родіоли «алтайський женьшень».  

Про таке розповів заступник голови Асоціації виробників лікарської сировини України технолог-консультант з вирощування лікарських рослин компанії «Шльосем-Україна», Олександр Губаньов, під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«В останні 10-річчя виріс попит на застосування препаратів з родіоли у всьому світі. Тільки Норвегія в рік споживає препаратів з родіоли рожевої на суму приблизно 25 млн. євро, а це країна з досить невеликим населенням», – зазначив експерт.

За словами Олександра Губаньова, родіола рожева не вибаглива до грунтів. «Піщані не сильно підходять – вони швидко втрачають вологість. Ця культура сукулент – є волога і тепло – вона росте. В несприятливих умовах вона скидає зелену масу.

Для вирощування родіоли оптимальні всі області. Починаючи з 3-го року життя її можна вирощувати у всіх регіонах України. Однак на 1-2 році на Півдні України її вирощування може бути проблемним.

Фінансовий результат на вирощуванні родіоли рожевої отримують на 4-5 рік», – підкреслив Олександр Губаньов.

Скажімо українська оптова ціна в середньому майже тисяча гривень за кілограм.

Ті ціни, за якими продає, скажімо Китай у різні країни, ту ж Європу, складає від 100 до 200-250 доларів або євро за кілограм. Це середня ціна», – зазначив експерт.  

«Мені часто телефонують різні фірми, ті, які свою продукцію реалізують за кордон. Вони всі зацікавлені в українській сировині. Вони готові брати великі партії готової сировини, але вона має бути гарної якості.

Ми зв’язувалися з Канадською компанією, яка займається вирощуванням родіоли у великих об’ємах. Вони заявили, що ринок необмежений – конкуренції вони не бояться», – додав Олександр Губаньов.

 


Залишити коментар